Aquasvět nabídne rodinné slevy

Chomutované, kteří dosud spekulovali o cenách vstupného do nového aquaparku, si mohou konečně ověřit, zda se jejich tipy shodují s realitou. Společnost Kultura a sport Chomutov převzala 10. října Aquasvět do své správy a zveřejnila ceník.

Dospělý zaplatí za hodinu strávenou v Aquasvětě pětadevadesát korun, za tři hodiny sto padesát korun a za celodenní vstupné dvě stě dvacet korun. Rodiče malých vodomilů si musí na hodinku vodních radovánek pro své ratolesti připravit čtyřicet korun a za jejich celodenní zábavu pak zaplatí sedmdesát korun. Rodiny ale při společném výletu výrazně ušetří. Dospělého vyjde při rodinné slevě vstup zhruba na čtyřicet korun, stejně jako dítě.

Připraveno je i snížené vstupné do relaxačně zábavní části v pracovní dny mezi 16. a 18. hodinou, kdy bude pro veřejnost uzavřen plavecký bazén. Na dalších slevách se pracuje. „Do konce října představíme možnost nákupu permanentek a jiných slevových karet," informuje jednatelka Kultury a sport Chomutov Věra Flašková.
 
Aquasvět bude možné navštěvovat každý den od 9:00 do 21:00 hodin, kromě pondělí, kdy se Aquasvět otevře až od třinácté hodiny. V úterý a čtvrtek ráno si přijdou na své plavci z řad veřejnosti. Pro ty bude otevřeno od 6 do 8 hodin.
 
Přestože jsou již známy ceny a dokonce i otevírací doba, veřejnost se zatím do aquaparku nedostane. Nedočkavci musí ještě chvíli vydržet, a to i přesto, že již uvnitř vidí radující se postavičky. Vody Aquasvěta zatím mají možnost zkoušet jen maminky s malými dětmi v kojeneckém bazénku, novou pětadvacítku testují závodní plavci a relaxační část zatím ve zkušebním provozu využívají jen zaměstnanci Kultury a sport a jejich příbuzní. „Je zapotřebí, aby byl předem vyzkoušen provoz veškerého nezbytného zařízení," uvedla Flašková.
 
„Odebírali jsme vzorky vody a nyní čekáme na výsledky, které budou známy v pondělí," přibližuje Věra Flašková. Právě od nich se bude odvíjet otevření Aquasvěta. 
 
I po slavnostním otevření pojede Aquasvět v jakémsi zkušebním provozu. „Lidé budou moci vyjádřit své připomínky, například k otevírací době a dalším důležitým aspektům," vysvětluje Věra Flašková. Tyto informace pak Kultura a sport vyhodnotí v průběhu prosince. „Poté můžeme například upravit otevírací dobu, vyhradit termíny, kdy bude možné chodit jen do bazénu mimo zábavní část a podobně," poukazuje na možné změny.