BNP Paribas Cardif Pojišťovna pojišťuje riziko ošetřování člena rodiny i během koronaviru

BNP Paribas Cardif Pojišťovna přináší aktuální úpravu svého inovovaného pojištění schopnosti splácet. Oznamuje rozšíření pojištění ošetřování člena rodiny, které se nově vztahuje i na péči o děti v případě uzavření školských zařízení v důsledku Covid-19.

Aktuální pojištění schopnosti splácet BNP Paribas Cardif Pojišťovny má rozšířené pojistné krytí a jako první na trhu pomáhá i v případech, kdy pojištěný pečuje o člena rodiny. Pojišťovna pak přebírá za klienta pravidelné splátky hypotečního, spotřebitelského či osobního úvěru a plnění probíhá již od první splátky úvěru. Pojištění si může sjednat zaměstnanec na hlavní či zkrácený pracovní poměr, dobu určitou i neurčitou.

„Když jsme v průběhu minulého roku přinesli inovované Pojištění schopnosti splácet zahrnující i pojištění ošetřování člena rodiny, byli jsme první na trhu. Nyní ještě více přizpůsobujeme pojištění na míru našim klientům, protože vidíme potřebu reagovat na aktuální situaci péče o děti z důvodu zavřených škol při koronavirové pandemii,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny. A dodává: „Naším cílem je, aby pojištění přinášelo našim klientům ještě lepší ochranu, dostupnou pro co největší množství lidí.“

Inovované pojištění schopnosti splácet BNP Paribas Cardif Pojišťovny rozšířilo počet rizik, na která se pojištění vztahuje. Klient je pojištěn pro případ pracovní neschopnosti z důvodu úrazu, nemoci - včetně duševních onemocnění moderní doby jako je deprese či syndrom vyhoření, ztráty zaměstnání, invalidity 2. nebo 3. stupně, úmrtí a také pro případ ošetřování člena rodiny. Zde zcela nově i při péči o děti, které jsou doma z důvodu státem uzavřených školských zařízení kvůli aktuální situaci pandemie koronaviru Covid-19.

Ošetřovaným členem rodiny může být partner, děti, sourozenci nebo rodiče, a to jak pojištěného, tak i jeho partnera. Ošetřovat pak může přímo pojištěný nebo jeho partner nebo se ošetřovatelé mohou střídat. Stačí potvrzení, že se ošetřovaný o sebe nedokáže sám postarat a u ošetřujícího musí kvůli nastalé situaci dojít k výpadku pravidelného příjmu. V případě ošetřování člena rodiny kvůli uzavření školských zařízení z důvodu koronaviru, postačí doložit žádost o ošetřovné pro tento účel.

Pojištění schopnosti splácet je pojistný nástroj, kterým lze za přiměřených finančních podmínek dobře zajistit individuální i rodinnou finanční stabilitu ve chvíli, kdy klient splácí zejména větší finanční závazky. Nejdůležitější se logicky jeví pojištění schopnosti splácet k úvěrům na vyšší částky nebo k hypotéce. Pojišťuje ale všechny druhy úvěrů - osobní půjčky, hypotéky, úvěry na splátky, kreditní karty, kontokorenty, auto leasing, podnikatelské půjčky, mikro půjčky, ale i Peer2Peer půjčky.