Ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji dál mírně rostou

Ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji nadále mírně rostou. Rychleji stoupá cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95, který zdražil během týdne o 28 haléřů na průměrných 34,99 koruny za litr. Cena nafty vzrostla o 15 haléřů na průměrných 35,30 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. 

Ústecký kraj zůstává mezi regiony, kde lze natankovat nejlevněji v ČR. Motoristé pořídí Natural 95 levněji už jen v Jihočeském kraji, kde zaplatí 34,92 koruny za litr. 

Podobné je to i s naftou, která je na jihu republiky levnější o tři haléře. Naopak nejdražší je v Jihomoravském kraji, kde se její cena vyšplhala na 36,47 koruny za litr. 
    
V sousedním Německu sice ceny upravovaly v uplynulém týdnu provozovatelé čerpacích stanic směrem dolů, přesto vyjdou paliva za hranicí v přepočtu dráž. Podle webu www.fuel-prices-europe.info se prodává Super E10, který je obdobou Naturalu 95, v průměru za 1,567 eura za litr (40 Kč), za naftu zaplatí motoristé za 1,461 eura (37,31 Kč). V těsné blízkosti hranic jsou paliva u menších pump v přepočtu nejvýše o korunu až dvě levnější, než je průměr za celé Německo. 
    
Z údajů webu vyplývá, že dál zlevňují pohonné hmoty v Polsku, kde stojí litr benzinu 5,420 zlotého (33,57 Kč) a litr nafty 5,490 (34 Kč). Do Polska je to však z většiny území Ústeckého kraje už podstatně dál než do Německa.
 
zdroj: ČTK