Chomutov odvolal trenéra Čelanského, nahradí jej Turek

Poslední tým hokejové extraligy Chomutov odvolal trenéra Jiřího Čelanského i jeho asistenty Jiřího Vebra a Zdeňka Skořepu. Novým hlavním koučem Pirátů se stal Josef Turek, který v této sezoně vedl ve slovenské extralize Skalici a v minulém ročníku v tuzemské nejvyšší soutěži Třinec. Klub to uvedl v tiskové zprávě. 

"Zásadní je postavení našeho týmu v tabulce. To stále neodpovídá našim představám, a proto jsme se rozhodli ke změně na pozici hlavního trenéra,” uvedl generální manažer Chomutova Jaroslav Veverka. Další působení Čelanského, Vebra i Skořepy v klubu bude vedení řešit v příštích dnech. 
    
Turek by po dořešení administrativních záležitostí se Slovanem Bratislava hrajícím Kontinentální ligu, na jehož farmě ve Skalici jednačtyřicetiletý kouč působí, měl s největší pravděpodobností podepsat smlouvu do konce sezony s roční opcí. Pak si vybere asistenta. 
    
V minulé sezoně Turek v extralize na pozici hlavního kouče debutoval a došel s Třincem do semifinále. Přestože měl ještě smlouvu, tak v klubu skončil a tým převzali Jiří Kalous s Pavlem Markem. Předtím působil jako asistent trenéra ve Zlíně. 
    
Pětatřicetiletý Čelanský přišel na pozici hlavního kouče Chomutova na konci ledna, kdy vystřídal odvolaného Mikuláše Antonika. Pomohl Pirátům k záchraně v nejvyšší soutěži, když uspěli v baráži. V létě se stal i sportovním manažerem. 
    
"Trenér Čelanský si před sezonou postavil mužstvo, vybral a přivedl nové hráče. My jsme byli připraveni poskytnout mu dostatečný prostor pro systematickou práci," prohlásil Veverka. "Přestože jsme nesbírali body podle našich představ, nechtěli jsme ke změně na trenérské pozici přistoupit unáhleně. Postupnými kroky jsme na situaci reagovali. Proběhly osobní pohovory, hráčské změny a naposledy také finanční sankce," doplnil Veverka kroky, které předcházely odvolání kouče. 
    
V uplynulé sezoně změnili Piráti jako nováček extraligy kouče hned dvakrát. Antonik, jehož nástupcem se pak stal Čelanský, na konci listopadu minulého roku nahradil Jiřího Doležala. Nyní mají Piráti před reprezentační pauzou sérii nevydařených výsledků. Už čtyřikrát za sebou nebodovali, vyhráli jediný z posledních jedenácti zápasů a získali za tu dobu jen pět bodů. Na předposlední Litvínov ztrácejí čtyři body. 
    
V této sezoně extraligy sáhl Chomutov k trenérské rošádě jako třetí klub. Už na konci září odvolaly Karlovy Vary Richarda Žemličku, jehož nahradil Karel Mlejnek. Před dvěma týdny skončili v Litvínově Vladimír Jeřábek s Petrem Rosolem a jejich místa zaujali jako hlavní kouč Radim Rulík a na pozici asistenta Miloslav Hořava. 
 
zdroj: ČTK