Chomutovská nemocnice získala zpět statut komplexního onkologického centra

Vytrvalost stávajícího představenstva a vedení Krajské zdravotní,  a . s.  přinesla ovoce v podobě rozšíření statutu komplexního onkologického centra vedle Ústí nad Labem i na Nemocnici Chomutov, kterému byl před pěti lety odňat. 

Na tiskové konferenci o tom novináře oficiálně informovali předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. Jiří Novák, místopředseda Radek Scherfer, generální ředitel KZ Ing. Petr Fiala a primářka onkologického oddělení  MUDr. Martina Chodacká.  Pro pacienty ze západní části kraje toto rozhodnutí ministra zdravotnictví  znamená, že postupně, do konce letošního roku už žádný z nich nebude muset dojíždět na biologickou léčbu do Ústí nad Labem, případně jiných nemocnic. 
 
Krajská zdravotní, která se pustila do výměny oken a dalšího zlepšování prostředí pro klienty i personál v Onkologickém centru v Podhájí, má v plánu koupit dva lineární urychlovače – jeden včetně kobky do Ústí nad Labem, druhý jako výměnu do Chomutova. Brzdou se nyní jeví zásady výběrových řízení na nákup potřebné techniky, které jsou příliš zdlouhavé a nedbají na aktuální potřeby zdravotnických zařízení. Dobrou zprávou je, že nové zásady, které by měly podmínky zlepšit, už jsou připraveny k projednání v Poslanecké sněmovně. Osobní poděkování ministru zdravotnictví Svatoplukovi Němečkovi, jehož tři předchůdci žádost o navrácení statutu komplexního onkologického centra v chomutovské nemocnici neřešili, zazní od představitelů KZ, a.s. při jeho návštěvě, která je plánována na začátek srpna. 
 
Foto a text: Metropol