Chomutovská policie odhalila varnu pervitinu i dealerku

Chomutovská policie odhalila varnu pervitinu v rodinném domě i dealerku, která drogu přeprodávala. V listopadu chce na pětici lidí podat návrh na obžalobu, hrozí jim až deset let vězení. Novináře o tom dnes informovali kriminalisté. 

"V Jirkově jsme zadrželi skupinu pachatelů přímo při vaření pervitinu. Pro výrobu drog byli zatčení už před čtyřmi lety, letos byli podmínečně propuštění z vězení," řekl František Šmejkal ze služby kriminální policie a vyšetřování chomutovského územního odboru policie. 
    
K výrobcům se policisté dostali přes osmadvacetiletou ženu z Chomutova, která pracovala jako barmanka v několika restauracích. Jí začali prošetřovat kvůli podezření, že prodává drogy. "Prodávala po větších dávkách, nejméně za 500 korun. Dávala si pozor, aby neprodávala mladistvým," uvedl Šmejkal. Ve chvíli, kdy dealerka změnila dodavatele a začala odebírat od mužů, kteří vařili pervitin v Jirkově, se policie dostala i na ně. 
    
Při zásahu ve varně policisté použili i zásahovou jednotku. "Než se k nim do druhého patra dostali, stihl jeden z pachatelů vyhodit tác s vařeným pervitinem z okna. Byli zamčení za třemi dveřmi," dodal vyšetřovatel. 
    
Kromě výrobců ve věku 38 a 48 let a barmanky policie stíhá také muže, který jim dům v Jirkově k vaření drog za úplatu či drogy propůjčoval, a čtyřiatřicetiletou ženu, která byla při výrobě drog přítomná. Policie odhalila zatím 35 lidí, kteří si od barmanky drogy koupili, nevylučuje to, že než podá obžalobu, bude jich ještě víc. Obžalovaným pak bude hrozit od dvou do deseti let vězení. 
 
zdroj: ČTK