Chomutovské lázně nikdo nechce

Výběrové řízení na pronájem Městských lázní je opět u konce. „S konkrétním záměrem se prozatím nepřihlásil žádný zájemce,“ informuje mluvčí Chomutova Šárka Schönová. Město zkouší hledat dál. Výběrové řízení prodlužuje do konce března. Poběží tedy už potřetí.

Budoucnost nechce město ani nastínit

Co bude s lázněmi, když se opět nikdo neozve, však vedení města nechce stále zveřejnit. „Nechceme bránit podnikatelům, aby mohli navrhnout svůj způsob využití “, vysvětluje mluvčí města.

Pravděpodobnost, že ani napotřetí nebude mít o pronájem budovy lázní nikdo zájem, je přitom vysoká. Výběrová řízení totiž už běží v součtu přes půl roku.

Podle Schönové řeší budoucnost lázní jednotlivé komise, především pak komise majetku, investic a územního plánu města. „Pokud vím, vypsalo se výběrové řízení na pronájem celé budovy,“ informuje Chomutovský deník předseda této komise Petr Husák. „Zatím komise nic neřeší, nejdřív musí přijít město s návrhem,“ vysvětluje s tím, že komise je jen poradním orgánem. Podle něj tedy město zatím neví, co bude s budovou v případě, že by ani třetí pokus o nalezení nájemce nevyšel.

Lidé navrhují obchody

Místo záměrů různých podnikatelů, které by se přihlásily do výběrového řízení, přišlo na magistrát jen několik námětů od občanů. „Jedná se o nápady, jak využít budovu lázní. Většina z nich navrhuje vyžít prostory lázní jako obchody,“ přiblížila Schönová.

Osud lázní tak zůstává i nadále ve hvězdách. Pokud se nenajde ani ve třetím výběrovém řízení žádný nájemce, může se stát s lázněmi v podstatě cokoliv. Podmínkou je jen soulad s územním plánem. Ten se však bude v blízké době aktualizovat. Posledními možnostmi, které město nevyloučilo, ale ani nepotvrdilo, jsou prodej či bourání.

Užívat si lázní v jejich současné podobě mohou Chomutované ještě téměř celý rok. Provoz nebude přerušen dříve, než se naplno rozjede nové Oddychové a relaxační centrum s plaveckým bazénem na Zadních Vinohradech. Podle Schönové by měly lázně fungovat po většinu roku 2012.

www.chomutovsky.denik.cz