Den otevřených dveří stanice HZS ÚK Ústí nad Labem

Den otevřených dveří (10. 6. 2012) ústecké stanice Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje se opravdu vydařil. Navzdory počasí (odpoledne začalo pršet) byla letošní návštěvnost oproti minulým letům mimořádná. Několik set návštěvníků shlédlo ukázku požární techniky a výstroje, ukázku zásahových požárních automobilů, chemické a technické služby, prohlédlo si dýchací techniku a ochranné obleky. 

Den otevřených dveří (10. 6. 2012) ústecké stanice Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje se opravdu vydařil. Navzdory počasí (odpoledne začalo pršet) byla letošní návštěvnost oproti minulým letům mimořádná.

Několik set návštěvníků shlédlo ukázku požární techniky a výstroje, ukázku zásahových požárních automobilů, chemické a technické služby, prohlédlo si dýchací techniku a ochranné obleky. Návštěvníci se také seznámili s programovým vybavením Krajského operačního a informačního střediska.

Největší pozornost dětí i dospělých vzbudila ukázka vyproštění zraněného člověka z havarovaného vozidla a ukázka zásahu na požár osobního auta. Děti si zasoutěžily v testu vědomostí o prevenci požáru, zastříkaly z požární hadice na terč, povozily se na automobilové plošině, vyzkoušely slanění z požární věže, opekly buřty nebo třeba zaskákaly na skákacím hradu. Viditelně spokojeni byli i jejich rodiče.

Foto: Lukáš Marvan HZS ÚK.