Den zvířat oslaví zoopark hravým odpolednem

V chomutovském zooparku bude první říjnovou sobotu jaksepatří veselo. Jízda na ponících, ukázka sokolnictví, zábavné hry, divadelní představení… A samozřejmě maskot Maio! Takový je program tradičního Dne zvířat, který bude zároveň zakončením hlavní části návštěvnické sezóny.

Atrakce, stánky a další zábavná stanoviště budou rozesety po celém areálu. „Rodiny s malými dětmi zamíří zřejmě jako první do dětské zoo, kde najdou nafukovací hrad, různé hry a také pódium, kde je pobaví oblíbené pouliční Divadlo 100 opic,“ odhaduje první cestu malých návštěvníků ředitelka zooparku Věra Fryčová. Po cestě se ještě možná zastaví u stánku s cukrovou vatou či malováním na obličej a ceněným úlovkem bude jistě i fotografie s maskotem zooparku – roztomilým pandím klukem jménem Maio.

Oblíbenou zastávkou je každý rok také stanoviště sokolnice s dravými ptáky a velký zájem je i o projížďky na ponících. Na statku domácích zvířat bude pro pohodu hrát kadaňská buskingová kapela Meet Your Street. Návštěvníci budou moci navštívit stánky několika spřízněných organizací, ať je to Astronomická společnost, CHKO České Středohoří nebo místní skauti.

Už od rána budou u vstupu hlídkovat partneři akce ze společnosti Elektrowin se svým projektem S vysloužilci do zoo! Pokud tu odevzdáte již nevyhovující malý elektrický spotřebič (např. žehlička, mixér, fén), získáte vstup pro dítě zdarma.

Samozřejmostí budou jízdy zoovláčkem Amálkou a naposledy v tomto roce vyjede také Safari Expres. S koncem září totiž zároveň končí i hlavní část sezóny zooparku.

K odstavení auta doporučuje zoopark kromě svých menších parkovišť především velkou plochu u aquaparku, odkud to do areálu není daleko. Kdo se chce vyhnout frontám u pokladen, může si vstupenky zakoupit online na webu zooparku a jít potom bez čekání rovnou k turniketům.

Den zvířat se koná v sobotu 1. října a hlavní program je naplánovaný od 14 do 17 hodin. „Věříme, že počasí nám vyjde vstříc a všichni si sobotní odpoledne užijeme v příjemné atmosféře babího léta,“ uzavírá pozvánku na sobotní akci ředitelka zooparku.

https://zoopark.cz/