Právě se nacházíte:

Fajn klasa

Děti ze Základní školy Hornická ulice v Chomutově prožily poslední den před vánočními prázdninami při dalším projektovém dni nazvaném „Fajn klasa“ v rámci projektu AUTO*MAT NA ZELENOU. 

Sedmé třídy zahájily projekt už den předem spaním ve škole se spoustou her a sportování. Ve většině tříd se den nesl v duchu Vánoc posezením u čaje a ochutnávkou cukroví, povídáním si o zážitcích z rodiny, ale i třídy a rozdáváním dárků, na které se děti moc těšily. Kromě toho děti stihly diskutovat o vztazích ve třídě, o tom, podle čeho si vybírají kamarády, co dětem na chování spolužáků vadí nebo jak si představují dobrého kamaráda. Popisovaly pocity z atmosféry ve třídě a také řešily problematiku školních uniforem. 9.C  zhodnotila anketu a výsledkem bylo, že většina žáků uniformy nechce, protože by to potlačovalo jejich identitu a schopnost vrstevníků akceptovat sociální rozdíly ve třídě, které by uniformy stejně neodstranily.

Některé třídy si den zpestřily i tím, že vyrazily mimo budovu školy. Děti trávily společný čas se spolužáky v Aquasvětě, na zimním stadionu při bruslení, procházkou na náměstí do muzea na vánoční výstavu nebo si jen tak pod velkým vánočním stromem povídaly a ochutnávaly vánoční dobroty. Dvě deváté třídy si na závěr roku ještě naplánovaly ve spolupráci s Českou spořitelnou program věnovaný finanční gramotnosti, který byl pro žáky zajímavý a dobře při něm spolupracovali jako správné třídy.
 
I tento projektový den byl úspěšný, dětem se líbil a v novém roce se při zajímavých akcích určitě budou zase dobře bavit a rozvíjet kamarádské vztahy ve třídě.
 
Mgr. Zuzana Hejcmanová