Jaro už je tu, nebo se vrátila zima?

Ve středu 16. dubna, den před velikonočními prázdninami, se žáci Základní školy v Hornické ulici v Chomutově sešli na projektovém dnu pod názvem „Jaro už je tu.“ Příznačnější název by ale byl „Zima se vrátila“. Ti, kdo vyrazili ven, se většinou museli kvůli nepřízni počasí předčasně vrátit do školy.

Na prvním stupni se projektový den nesl ve znamení velikonočních tradic. Děti zdobily vajíčka, vyráběly velikonoční dekorace, učily se velikonoční koledu a říkanky, četly velikonoční pohádku „O skřítkovi“. 1. B si dokonce vyrobila obrázkový třídní kalendář. 3. B si připravila módní přehlídku, při které se děti učily, jak se oblékat k různým příležitostem. Nejtěžší prý ale bylo moderování přehlídky. Dalším tématem byl zdravý životní styl. A tak třeba 5. C připravila pro druháčky zdravé svačinky a aranžovala slavnostní velikonoční stůl.
 
3. A se vypravila do Podkrušnohorského zooparku, kde je ve Staré Vsi přivítala třídenní jehňátka. 
 
Stejný cíl cesty si naplánovala i 7. A, která se také těšila na nově narozená mláďata. Druhá sedmička si vyjela do Března na farmu, kde chovají koně. Zkusili si čištění koní, práci ve výběhu, dokonce se mohli i svézt na koni. Část šesťáků s půlkou 8. A trávili týden ve škole v přírodě ve Svoru u České Lípy. Zbylí šesťáci vyrazili na Červený Hrádek, kde se přenesli do středověku se vším všudy. Válčili ve zbroji, stříleli z kuše, na vlastní kůži poznali pranýř a kládu. To třídy 8. B s 9. B šly ověřit možnosti volnočasového areálu v Lipské ulici. A určitě nebyli žáci zklamáni. Někteří hráli fotbal nebo tenis, další jezdili na kolečkových bruslích nebo si vyzkoušeli různé atrakce v areálu. Žáci z 9. A už poněkolikáté využili pozvání z Mateřské školy Úsměv, kde si prohlédli velikonoční výstavu dětí a připravili jim zábavné dopoledne.
 
Opět se během dne ukázala šikovnost a nápaditost dětí. A důležité také bylo, že mohou děti spolu trávit čas při jiných aktivitách než je vyučování. A tím se určitě zlepšují vztahy mezi dětmi a atmosféra ve třídách.
 
Mgr. Zuzana Hejcmanová