Krušnohorská střediska se oklepala z oblevy, víkend lákal tisíce

První dobrý víkend sezony hlásí lyžařská střediska v Ústeckém kraji. Vlekařům se konečně povedlo zahladit stopy po vánoční oblevě, takže se rozjely všechny vleky naplno. Návštěvnost roste ve skiareálu Klíny, který loni postavil novou lanovku. Za víkend přijelo 2500 lyžařů, což je rekord, řekl ČTK jeden z provozovatelů střediska Josef Dlouhý. 

Sněžení posledních dnů přineslo na severozápad Čech sněhu jen málo. "Bylo to jen pár centimetrů, všechno jsme si museli dosněžit sami," řekl ČTK Jindřich Holinger ze střediska Telnice u Ústí nad Labem. Ztráty způsobené oblevou odhadl na 1,5 milionu korun, z toho třetinu tvoří náklady na energie a vodu na umělé zasněžování. Tento víkend se ale rozjelo všech sedm vleků a vlekaři napočítali okolo tisíce lyžařů každý den. "Snad počasí vydrží, aby se nám povedlo tu ztrátu odmazat," dodal. 

Ve východní polovině Krušných hor byla v minulosti prakticky jen dvě velká střediska - Telnice a Bouřňák. V posledních letech se ale mezi ně derou Klíny na Mostecku, které investovaly do rekonstrukce areálu asi 80 milionů korun. 
 
zdroj: ČTK