Lyžařské městečko s 50 domy má vyrůst pod Klínovcem

Na východní straně Klínovce by měla v příštích letech vzniknout lyžařská vesnička s až 50 apartmánovými domy. Vyrůst by měla na kraji vesnice Loučná. Jejich stavbu plánuje soukromá firma Ski Village, která plánuje zařídit dokumentaci a na samotnou stavbu předat pozemky jednotlivým kupcům, kteří si zvolí stavební materiál. ČTK to zjistila ze systému EIA. Táž firma nabízí k prodeji v Loučné i větší množství pozemků. Její šéf Jan Straka se angažoval při výstavbě nových lanovek na Klínovci, spolufinancovaných z eurodotací.

Lyžařská střediska na úbočí nejvyššího vrcholu Krušných hor se začala prudce měnit v posledních čtyřech letech - vznikají nové sjezdovky a staré vleky nahrazují moderní lanovky. Před minulou zimou vyrostla od Loučné zbrusu nová čtyřsedačková lanovka za zhruba 180 milionů korun, teď se staví další. Na jejich stavbu slouží z velké části i evropské dotace. Okolí Loučné se proti minulým sezonám výrazně víc plní lyžaři a rostoucí zájem je poznat i na hotelových zařízeních.

Na to sází i firma Ski Village, která si podala první žádosti o stavbu apartmánové čtvrti u Loučné. V několika fázích má vzniknout až 50 domů s tím, že kupci dostanou hotový pozemek s inženýrskými sítěmi a volba konkrétního materiálu pro stavbu už bude na nich. Táž firma nabízí na prodej i 35 pozemků pro individuální výstavbu; slibuje i komfortní vzdálenost 400 metrů od nástupní stanice lanovky.
 
Šéf Ski Village se zatím nechce k žádosti příliš vyjadřovat. "Nechme to bez komentáře," odpověděl na dotaz ČTK. Straka se angažoval i ve stavbě lanovek a získávání dotací na ně; jeho Ski Team Straka je členem obecně prospěšné společnosti Klínovec - Fuchsloch, která s plány na investice za 900 milionů korun a získání dotací v roce 2008 přišla.
 
zdroj: ČTK