Na Klínovci v Krušných horách zahynul řidič sněžného skútru

Na Klínovci v Krušných horách zemřel v pátek večer osmatřicetiletý řidič sněžného skútru. Okolnosti jeho smrti prošetřují kriminalisté z Kadaně. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Alena Bartošová. 

"Byla nařízena soudní pitva, která by měla určit příčinu smrti," dodala mluvčí. Muže ležícího pod skútrem podle ní našla u jedné z chat zhruba v 19:00 žena, která tudy procházela a přivolala pomoc. 
    
Jako první na místo dorazila horská služba. "Shodou okolností byli naši záchranáři připraveni v garáži s veškerou výstrojí, takže jsme u zraněného byli během velice krátké doby. Jakmile jsme dorazili, museli jsme nejdříve muže vyprostit a ihned poté jsme začali s ošeřením," popsal zásah náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner. 
    
Muž byl podle něj v bezvědomí a bez známek srdeční činnosti, pokusili se ho proto resuscitovat. V této činnosti pak dalších zhruba tři čtvrtě hodiny pokračovala i záchranná služba, muže se ale oživit nepodařilo. 
    
"Nevíme sice, jak konkrétně k této nehodě došlo, ale upozorňuji návštěvníky hor, že sněžný skútr není hračka. Jde o stroje těžké, které rychle reagují na jakýkoliv podnět a v rukou nezkušeného jezdce pak může lehce dojít k ohrožení života jeho i ostatních kolem," varoval Güttner. 
 
zdroj: ČTK