Návštěvnost v lyžařských areálech v Ústeckém kraji byla vysoká

Vydařený víkend mají za sebou lyžařská střediska v Ústeckém kraji. Výjimkou je Jedlová u Jiřetína v Lužických horách, kde se rozbil v sobotu vlek. 

"Zlomila se nám brána. Sice se nám podařilo postavit novou, ale spadlo zase lano. Pracujeme na opravě, aby byl vlek ještě dnes v provozu," uvedla po 15:00 pracovnice areálu. 

Mnohem více spokojenější byli s víkendem v Zadní Telnici v Krušných horách. "Denně bylo mezi 1500 až 2000 lidmi. V sobotu sice bylo lepší počasí, dnes ale bylo o nějakých deset až 15 procent lidí více," uvedl provozovatel skiareálu Jindřich Holinger. Podmínky pro lyžování na tratích, které uměle zasněžují, jsou podle něj ideální. "Je na nich až 80 centimetrů sněhu, sjezdovky jsou bez ledových ploten," poznamenal. 
    
Obdobně jsou na tom i na Bouřňáku na Teplicku. "Počasí sice nic moc, návštěvnost ale byla vysoká, řádově ve stovkách až tisících," uvedl ředitel společnosti SportCentrum Bouřňák Tomáš Tvrdík. Na Slalomáku, Hrobské a Údolíčku mají od 30 do 70 centimetrů sněhu. Na dalších čtyřech sjezdovkách v areálu, které jsou závislé na přírodním sněhu, se lyžovat nedá. Mimo provoz tak zůstává i 2,5 kilometru dlouhá modrá turistická sjezdovka, nejdelší v areálu. 
 
zdroj: ČTK