Obdarujte své blízké překvapením vyrobeným na míru

Už vás nebaví pořizovat svým blízkým k narozeninám nebo výročí obyčejné věci z obchodů bez jakékoliv přidané hodnoty? Vsaďte tentokrát na personalizované dárky, které budou podle výhledových trendů hitem letošního roku. Uzpůsobíte je přesně podle zájmů oslavence a při jejich výrobě se rozhodně nudit nebudete.

Pro milovníky kožených věcí
Pokud se rovnou nechcete pouštět do tvorby dárku od základu, můžete využít už existujících produktů a ty dotvořit podle vlastních představ. Pokud máte v okolí někoho, kdo si potrpí na kvalitní kožené výrobky, obdarujte ho produktem, do kterého necháte vyrýt, vypálit nebo vygravírovat jejich monogram, případně motiv, o kterém víte, že jej ocení.  Peněženka nebo pásek se tak promění ve věc, která už navždy ponese otisk svého nového majitele a bude vyrobena s precizností a láskou.Opravdoví nadšenci do tvoření mohou při výrobě použít tradiční postup vypalování pomocí lupy. Je ale potřeba počítat s tím, že taková technika je zdlouhavá a závislá na slunečném počasí.

Pro parádnice
Miluje vaše maminka, kamarádka nebo babička šperky? Skvělé, využijte toho a vyrobte jí náhrdelník, čelenku nebo prstýnek přesně na míru. Zjistěte si, jaké motivy a barvy má ráda, a podle nich vytvořte pomocí 3D pera vlastní tvar prstýnku, čelenky nebo korálků, které poté navléknete na řetízek. Při tvorbě se rozhodně můžete inspirovat letošními barvami roku – žlutou a šedou. Nebojte se ale ani dalších pestrých kombinací. Trendy v doplňcích hlásí nostalgický návrat do 80. i 90. let, které byly definicí odvážných barev. Zdroj nápadů tedy rozhodně můžete hledat i tam.

Pro hráče
Dnešní doba je jako dělaná na večery strávené doma u deskových her. Ať už jsou vaši blízcí milovníci Člověče, nezlob se nebo díky netflixovskému seriálu Dámský gambit propadli královské hře – šachům, věnujte jim speciální vámi vytvořený model. Potřebovat k tomu budete pěnu, ze které pilkou vyřežete figurky, a překližku, z níž pomocí barev uděláte hrací plochu. Při tvorbě klidně popusťte uzdu fantazii a tvar figurek uzpůsobte oblíbeným postavám. Místo klasické věže, pěšáka nebo střelce se tak mohou po hracím poli pohybovat třeba oslavencovy oblíbené postavy z Hvězdných válek nebo Harryho Pottera.

Pro radost
Malé děti svým rodičům rády jako dárek dávají namalované obrázky. Proč se tedy nevrátit do dětských let a nevytvořit oslavenci také jeden takový? Po vzoru oblíbeného skandinávského designu ale na to jděte chytře – pilkou si z překližky nebo tenčího dřevěného prkna vyřízněte obdélník. Jemným brusný papírem zahlaďte rohy a pomocí gravírovacího pera nebo vypalovačky do dřeva se pusťte do kreslení motivu. Až budete mít hotovo, zezadu na obrázek můžete ještě přimontovat háčky, díky kterým si jej oslavenec bude moci rovnou pověsit na zeď.

Pro milovníky party
Žádná oslava se neobejde bez dobrého pití. Proč tedy jako dárek nevěnovat rovnou skleničky, na které pomocí gravírovacího pera zvěčníte třeba oslavencovo jméno, monogram, vtipný text nebo je jednoduše ozdobíte oblíbeným motivem. Chybu rozhodně neuděláte minimalistickými liniemi nebo tvary ve stylu art deco. Personalizované skleničky se kromě narozenin také skvěle hodí jako svatební dárek novomanželům. 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv dárek, nemusíte se bát, že byste na jeho výrobu potřebovali spoustu nářadí a složitých postupů. Vše totiž vytvoříte pomocí jediného nástroje MultiPro od české značky 3Dsimo. Díky vyměnitelným nástavcům s ním zvládnete jak vypálení obrázku do dřevěné desky, tak vygravírování monogramu na kožené doplňky, vyrytí motivu na skleničky, nařezání překližky i pěny na šachové figurky, navrtání potřebných úchytek i nakreslení 3D korálků na šperk.

Nástroj MultiPro můžete zakoupit u renomovaných internetových prodejců nebo přímo na https://eshop.3dsimo.com/.

Jak pomocí MultiPro vyrobit dárky se dozvíte v následujících videích.

Vypalování obrázku do dřeva: https://www.youtube.com/watch?v=JlqQ0dQg-QM

Vypalování motivů do kožených doplňků: https://www.youtube.com/watch?v=X6XatXbsAYc

Gravírování textu na skleničku: https://www.youtube.com/watch?v=rkjQdGFNH5E Výroba doplňku (čelenka do vlasů): https://www.youtube.com/watch?v=kLo_03j6O14