Odcházející elita vyhrála soutěž Krušné hory

Za elitu je v tomto článku myšlena třída 9. A, která vybojovala svojí pilnou prací na projektu Krušné hory - Domov můj týdenní zájezd na Lesnou.

Naše cesta tímto projektem začala již v březnu 2014, kdy jsme měli do školního kola zpracovat svůj první projekt na téma: Radioaktivita a těžba uranu. Plakát jsme udělali po vzoru sociální sítě Ask.fm. Tento návrh jak u žáků, tak u poroty zabodoval a my jsme školní kolo vyhráli. Za odměnu nás čekal jednodenní výlet na Lesnou. 
 
Na Lesnou jsme vyrazili 28. března. Užili jsme si tam spoustu zábavy, i když nám počasí ukázalo všechny tváře, třeba i sníh. Vyzkoušeli jsme si například hledání s detektorem kovů. Úlovky jsme měli excelentní. Našli jsme třeba starý kbelík. Ještěže nám organizátoři zakopali i věci zajímavější, jako byly zbraně. Po vydatném obědě jsme autobusem přejeli na zámek Jezeří, kde jsme se „kochali“ výhledem na doly.
 
Po tomto výletě jsme měli jako zástupci naší školy vytvořit prezentaci o radioaktivitě, uranu, řemeslech v Krušnohoří a v neposlední řadě o našem dni na Lesné. Nutno podotknout, že prezentaci jsme vytvářeli něco málo přes 12 hodin a ještě jsme se museli připravit na obhajobu.
 
Třída vyslala do boje Miroslava Bardu, Elišku Vetýškovou, Šárku Kučerovou a Pavlínu Urbanovou. Tematicky jsme se k obhajobě převlékli za Krušnohorce podle knihy Josefa Aloise Náhlovského, Krušnohorská kronika. 
 
Míra, jako jediný kluk v našem týmu, měl sukni, zástěru a vestu. My, holky jsme měly naopak šavli, také vestu a vysoké boty. Hlavy nám všem zdobily čelenky a kolem krku jsme měli figurky koz. Kozy byly totiž znakem Krušnohorců.
 
Takto vyfiknuti jsme v pátek 16. Května, plni očekávání a nervozity, předstoupili s pořadovým číslem čtyři před porotu. Obhajoba se nám povedla. Porota chválila. Lidé tleskali, ale náš největší soupeř, ZŠ Na Příkopech, měla prezentaci ještě před sebou.
 
Se zatajeným dechem a tepem zvýšeným jsme čekali na ortel poroty. „A vítězem projektu Krušné hory - Domov můj se stává škola na… KADAŇSKÉ ULICI," samým nadšením jsme vyskočili ze židlí a šli si pro certifikát, který nás opravňuje k týdennímu pobytu na Lesné. I když nám někteří spolužáci nevěřili, přesto jsme dokázali zvítězit.
 
Ptáte se, jak dopadli naši soupeři ze ZŠ Na Příkopech?  Zůstali za námi o pouhý bod a vyhráli jednodenní výlet do Německa. Smekáme před jejich prací. Bylo to velice těsné, ale jednou stálo štěstí na naší straně.
 
Děkujeme paní učitelce třídní, Ivaně Šlampové, za to, že s námi vůbec do takového projektu šla. 
 
Vše už bylo řečeno a my bychom si měli jít zabalit kufry, protože už v úterý 20. května odjíždíme na zasloužený odpočinek na Lesnou!
 
Zapsala Eliška Vetýšková, 9.A