Odpady v Chomutově budou tento rok levnější

Odpady budou letos v Chomutově levnější. Občané tak ušetří o 44 korun na osobu. „Město občanům věnuje 12,3 milionů korun,“ komentoval primátor Jan Mareš svůj návrh a následně rozhodnutí koaličních zastupitelů. 

Důvodem snížení poplatku je pomoc občanům v době zvyšování ostatních životních nákladů. Dále také snaha o snížení počtu případných neplatičů. Poplatek za odpady v roce 2013 bude v Chomutově 456 korun za osobu a rok, letos to bylo 500 korun.

Skutečné náklady na provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů dosáhly v roce 2011 celkové výše 22,875 milionu korun, na každého z 51 319 obyvatel města tak vychází 446 korun. Z paušální složky 250 korun zaplatí každý občan pouze 10 korun, zbylých 240 za každého doplatí město.
 
„Meziročně ceny za odpady narůstají, tímto vstřícným krokem chceme přesvědčit občany, aby s námi na snižování ceny spolupracovali. Separace odpadů nám cenu může výrazně snížit a úklid černých skládek jsou zase náklady navíc,“ dodal primátor Mareš.