Oslavenkyně pozvala příbuzné na prohlídku zmodernizované elektrárny

Netradičním způsobem oslavila v sobotu 30. listopadu sedmdesáté narozeniny Václava Nachmϋllerová z Kadaně. Své příbuzné ze všech koutů České republiky totiž pozvala na prohlídku zmodernizované Elektrárny Tušimice, v níž v letech 1975 až 1999 pracovala, naposledy v plánování investic. Skupině ČEZ zůstala i nyní věrná, neboť vede kadaňský Klub důchodců bývalých pracovníků z Elektráren Prunéřov a Tušimice.

„Na ten nápad mě vlastně přivedli mí dva třináctiletí vnuci. Když jsem se jich vždycky ptala, kam půjdeme na výlet, tak oni: babi na elektrárnu. A protože má rodina je roztroušená po celé republice v krajích, kde elektrárny ani doly nemají, řekla jsem si, že až budeme jednou pohromadě, tak jim tu elektrárnu ukážu. Příležitost se naskytla právě během mých narozenin. Poté ještě pojedeme na motokáry a rozsvícení vánočního stromu v Kadani, takže tu oslavu budu mít i s vlastním ohňostrojem,“ vysvětlila s úsměvem Václava Nachmϋllerová, proč jsou ona a patnáct jejích příbuzných v Tušimicích.  
 
Za Skupinu ČEZ popřál oslavenkyni vše nejlepší, hodně zdraví a životní vitality přímo před jednou z turbín průvodce Jaroslav Drozdík. „Nebývá zvykem, že bychom provázeli o víkendu a ještě u příležitosti něčích narozenin. Na druhou stranu jsme tu letos už měli i novomanžele z Moravy, kteří se u nás zastavili na prohlídku během své svatební cesty. Bylo to zrovna v první letní den,“ řekl Jaroslav Drozdík a zároveň se za návštěvnické centrum Elektrárny Tušimice pochlubil zápisem v knize návštěv: „Děkujeme za úžasnou ochotu, prohlédnutí celých provozů a odborný komentář.  Je krásné, když svou práci dělají lidé s nadšením. Novomanželé Strašilovi.“  
 
 
Ota Schnepp