Pavel Hrabě navštívil Základní školu v Chomutově

V pondělí 18. března hned po jarních prázdninách čekal na žáky ze Základní školy Chomutov v Hornické ulici pěkný hudební zážitek. Do naší školy přijel hudebník Pavel Hrabě a přivezl s sebou moderní a velmi výkonnou aparaturu, elektrické, ale i akustické nástroje.  

V pondělí 18. března hned po jarních prázdninách čekal na žáky ze Základní školy Chomutov v Hornické ulici pěkný hudební zážitek. Do naší školy přijel hudebník Pavel Hrabě a přivezl s sebou moderní a velmi výkonnou aparaturu, elektrické, ale i akustické nástroje.  Měl pro nás připravené dva pořady o hudebních nástrojích.

Mladší děti (ze 4. - 6. tříd) si mohly společně zazpívat upravené lidové písně s doprovodem, starší děti (ze 7. - 8. tříd) se podrobněji seznámily s hudebními nástroji, poslechly si známou hudbu, a dokonce některé žáky pan Hrabě vyzval, aby si zkusili zahrát na saxofon, či na elektrický dechový nástroj. 

Oba pořady se dětem líbily, byly poučné a klidně by vydržely poslouchat kvalitní živou muziku déle než vymezený čas pořadu.

Mgr. Pavla Kiselá