Po třech letech otevíráme – přijďte plavat

Konečně jsme se dočkali a otevíráme plavecké centrum. Tím se naplnil náš sen, který máme již od roku 2003, kdy jsme založili mateřské centrum a s vlastními dětmi dojížděli do Chomutova, který byl nejbližší možností, kde plavat. Vybudování provozu bylo finančně náročné, zabralo i mnoho času, jelikož jsme se setkali s nedostatkem vhodných dotací a nezájmem vlivných. 

Plavecké kurzy probíhají denně mezi 9. a 17. hodinou. Vedou je zkušené lektorky s dlouholetou praxí s kvalifikací instruktora pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Odpoledne může bazén (3x3,8x1,3m) využít volně také veřejnost – rodiče s malými dětmi. Součástí provozu je herna s kavárničkou a výhledem do bazénu, k dispozici je dětské nádobí, mikrovlnná trouba apod. 

První finanční vlaštovka přistála v roce 2010 díky MŠMT (1 milion korun), ale bohužel to byla také jediná veřejná dotace na tento záměr. Zrekonstruovali jsme celý suterén, vybudovali sprchy a sociální zázemí, vyměnili okna, vnitřní rozvody a pořídili první ze dvou vzduchotechnických jednotek. Rok a půl jsme potom museli počkat, než jsme postavili samotnou bazénovou vanu a tento rok v červnu jsme se vrhli na poslední etapu, a to bazénovou technologii. Celkové náklady na rekonstrukci a vybudování plaveckého centra totiž dosáhli téměř 3 mil. korun. Investici nám umožnil převážně náš rezervní fond, který jsme šetřili ze zisku z vlastních tržeb po několik („lepších“ – Evropskou Unií dotovaných) let provozu sdružení. Bylo to sice na úkor např. zvyšování platů a dalších benefitů pro zaměstnance ve sdružení, ale všichni jsme šli jednotně za naším cílem. V poslední fázi, kdy už hrozilo kromě dočasné ztráty všech pracovních úvazků i zadlužení celé organizace, pomohli finančně někteří dlouhodobí mecenáši sdružení. Děkujeme tímto především firmě TVRZNÍK, Lasselsberger Ceramics, Okno MaMi, MK Keramika, Truhlářství Na Špičáku, ELFETEX.

Co se týká technologického zajištění, pro desinfekci 30stupňové bazénové vody bude využíván tekutý chlor – chlornan sodný v kombinaci s UV zářením. Veškerá technologická zařízení – tlakový filtr (s pískovou náplní zajišťující koagulační filtraci), recirkulační čerpadla a průtokový ohřívač vody jsou navržena dle nejnovějších poznatků. Středotlaká UV lampa ničí bakterie, viry, plísně a tím eliminuje riziko jejich přenášení, a také iniciuje fotochemické a fotooxidační reakce, které ničí chloraminy zodpovědné za nepříjemné pachy v bazénové vodě a ovzduší. Automatické měřící a regulační zařízení, které dávkuje potřebné chemikálie pro zajištění nezávadné vody vychází také z dlouhodobých zkušeností v oblasti kojeneckých bazénů. 
 
Využijte jedinečnou nabídku plavání v Kadani, udělejte správný krok pro zdraví vašeho dítěte a domluvte si termín. Vaše e-maily očekáváme na adrese pcr@kadan.cz nebo nás kontaktujte telefonicky na čísle 739 654 331.