Policie dál hledá metanol, kterým se otrávila dívka na Děčínsku

Policie stále pátrá po původu metylalkoholu, kterým se otrávila 16letá dívka na Děčínsku. Otravě podlehla v neděli 27. ledna v ústecké Masarykově nemocnici. V žádné z lahví, kterou policisté v souvislosti s případem zkoumali, se metanol nenašel. Policie k řešení tohoto případu sestavila zvláštní tým. Uvedl to krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld. 

"Zajistili jsme veškeré lahve, z kterých mohla otrava být, a nejen ty. Ani jedna z nich nebyla pozitivní. V současné době jsme ve slepé uličce. Od dívky jsme se nic nedozvěděli, do nemocnice byla převezena v bezvědomí, nehovořila ani se zdravotníky," sdělil Landsfeld. Žádné vodítko neposkytli ani lidé, kteří s dívkou přišli do styku. Jedovatý alkohol vypila na Děčínsku, pocházela ale z Chomutovska. "Hledáme další informace, kolegové se snaží najít přesný časový snímek," dodal Landsfeld. 

Zdroj metanolu, kterým se dívka otrávila, se podle něj může nacházet v rámci kraje kdekoli. "V době metanolové aféry jsme provedli 19.000 kontrol v různých podnicích. Nikde jsme nenarazili na alkohol, který obsahoval zdraví škodlivé množství metylu," řekl. 
    
Dívka byla do Masarykovy nemocnice ve vážném stavu přivezena v neděli 20. ledna. Byla umístěno na ARO, lékaři jí nasadili lék fomepizol, který funguje jako protijed. Laboratorní testy u dívky jednoznačně potvrdily otravu metanolem, stala první obětí této otravy v Ústeckém kraji. 
 
zdroj: ČTK