Policie našla na Chomutovsku pohřešovanou dívku mrtvou

Policie dnes našla pohřešovanou devítiletou dívku z Klášterce nad Ohří mrtvou, řekl ČTK šéf chomutovské kriminálky. Dítě kriminalisté našli poblíž města. Policisté prohledávají místo nálezu a ohledávají tělo oběti, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Devítiletá dívka byla pohřešovaná od úterý, když se nevrátila ze školy.

Na místě podle Bartošové pracuje výjezdová skupina krajských kriminalistů. První oddělení krajské kriminálky obvykle vyšetřuje násilná úmrtí. Podrobnosti ani možnou příčinu smrti Bartošová neuvedla.
 
"Tělo dítěte dnes našli policisté v okolí Klášterce nad Ohří. Na místě ohledávají tělo. Zároveň pracujeme na identifikaci oběti," řekla ČTK Bartošová. Z databáze pohřešovaných osob už policie dívku vyřadila.
 
Školačka se ztratila v úterý krátce po poledni. Na Chomutovsku po ní pátrali policisté, strážníci, hasiči i dobrovolníci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí.
 
Dívčina matka na svém facebookovém profilu zveřejnila, že podle nepotvrzených informací její dcera v úterý někam šla s neznámým mužem.
 
Základní škola, kam dívka chodila, byla dnes po poledni v obležení rodičů. Řada z nich si přijela osobně vyzvednout své děti. "Je to strašné, co se stalo, bojím se, proto jsem tady," řekla ČTK matka desetileté Lucie.
 
Policisté zatím případ nespojují se čtvrtečním únosem další nezletilé dívky na Mostecku. Policie v této souvislosti pátrá po muži středního věku, který je podezřelý z toho, že ve čtvrtek odpoledne v obci na Mostecku násilím naložil nezletilou dívku do vozidla tmavé barvy nezjištěného typu a později ji vysadil na Chomutovsku. Podle informací ČTK bylo dítě v pořádku.
 
zdroj: ČTK