Právě se nacházíte:

Policie v ponorce

Policie na dinosaurech, pod vodou i ve vesmíru, ale třeba i v minulosti a budoucnosti, takhle si ji představují druháčci ze Základní školy Hornická v Chomutově. K tomu je totiž na setkání ve škole samy vyzvaly dvě sympatické policistky Kačka a Petra z Městské policie Chomutov, se kterými se děti znají už od školky. Vyhlásily totiž novou výtvarnou soutěž. 

Téma soutěže je zajímavé - Policie jinde než ve městě. Všichni žáci druhých tříd, kteří se zúčastnili, namalovali obrázek. Ty nejhezčí a nejoriginálnější obrázky budou oceněny, všechny pak budou vystaveny v Městské knihovně v Chomutově.
 
V dalším čase, který si policistky pro děti vyhradily, si pak děti zopakovaly vše, co už uměly z dřívějších besed. Jak se správně chovat v silničním provozu, co s použitými jehlami, které můžeme najít, telefonní čísla, která nesmíme zapomenout a spoustu dalších důležitých věcí. Ve Strážníkově testu si děti mohly své znalosti ověřit. Dvě hodinky utekly jako voda. Setkání dětí s policií bylo velmi příjemné.
 
Mgr. Martina Bejčková, třídní učitelka