Právě se nacházíte:

Požár trávy a bytu

18. 3. 12:38 Jednotky HZS St. Chomutov, HZS St. Klášterec nad Ohří, SDH Klášterec nad Ohří, SDH Kadaň, HZSP Svereočeské doly a.s. DNT a HZSP ČEZ a.s. Elektrárny Tušimice vyjely k požáru u Tušimic okres Chomutov. Hořela tráva na ploše 300x500m. Hasiči požár lokalizovali v 14:06 a zlikvidovali v 14:34.

Během víkendu 17.a 18. 3. vyjely profesionální i dobrovolné hasičské jednotky v Ústeckém kraji k 44 požárům trávy a dalších porostů.

V okresu Teplice to bylo 10 zásahů, v okresu Chomutov 10, okres Most 8, Litoměřice 6, Děčín 4, Louny 3 a Ústí nad Labem 3.

Plošné vypalování staré trávy i ostatních porostů je zákonem o požární ochraně zakázáno. Fyzické osobě, která vypaluje posrosty, lze uložit pokutu do výše 25 tisíc Kč. Hrozí nebezpečí přenesení požáru na jiný objekt nebo plochu podobnou té spalované a to po povrchu suché vegetace, zanesením ohně větrem nebo i proudy horkých spalin s jiskrami a přenesením ohně v podloží. Poslední nebezpečí je aktuální zvláště v lesích nebo na plochách, kde je silnější vrstva lesní hrabanky nebo nedostatečně mineralizovaných zbytků organických látek z dřívější vegetace. Takový oheň může „doputovat“ na vzdálenost desítek metrů a objevit se i po několika dnech. Bohužel může nastat i udušení lidí v kouři a uhoření při nezvládnutém, původně jen malém kousku vypalované plochy.

Územní odbor Chomutov
požár bytu
17. 3. 9:41 Hasičské jednotky HZS St. Klášterec nad Ohří a SDH Klášterec nad Ohří vyjely k požáru bytu v ulici Václava Řezáče v Klášterci nad Ohří. Byt byl zakouřený, hořela lednice a okolí. Hasiči požár lokalizovali v 9:56 a zlikvidovali v 10:24. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc Kč.