Primátor města Chomutova Jan Mareš vyhlásil vítěze výtvarné soutěže

Za přítomnosti primátora města Mgr. Jana Mareše proběhlo dne 24. 5. na ZŠ Hornické v Chomutově slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, která byla součástí projektu ,,Krušné hory – Domov můj“. Do projektu se zapojilo celkem devět tříd z prvního stupně. Úkolem každé třídy bylo po absolvování dvouhodinové besedy o přírodě Krušných hor zhotovit na vylosované téma výtvarné dílo. 

Vyhlásit vítěze výtvarné soutěže a předat diplom vítězné třídě přišel osobně i primátor města Chomutova Jan Mareš. Velké překvapení bylo, když se vítězi stali malí třeťáčci, kteří si své prvenství vybojovali výtvarným dílem na téma „ Jelení zvěř“.

Nositelem projektu Krušné hory – Domov můj je Vzdělávací a rekreační centrum Lesná. Snahou lektorů je seznámit žáky základních škol v Ústeckém kraji s oblastí Krušných hor pomocí zajímavé výuky v učebnách a v atraktivním prostředí Krušných hor. Projekt usiluje o zásadní zkvalitnění výuky zejména představováním regionu Krušných hor formou terénních exkurzí s využitím odborných i technických pomůcek.
 
Vernisáž všech vítězných výtvarných děl bude zpřístupněna veřejnosti dne 9. 6. na Lesné při konání dětského dne s názvem Pohádková Lesná.
 
Mgr. Kateřina Herzánová
Lektor projektu