Primátor v divadle ocenil padlého vojáka i další Chomutovany

Při příležitosti Dne české státnosti se v chomutovském Městském divadle sešli zástupci sportovních, kulturních a společenských organizací, kteří z rukou primátora města a jeho náměstků přebírali ocenění za přínos městu. Oceněn za hrdinství byl in memoriam jako chomutovský občan voják, který padl v červenci na zahraniční misi v Afgánistánu. 

„Den české státnosti je státní svátek, kdy si všichni uvědomujeme příslušnost k českému národu, ale také k našemu městu. Slavnostní setkání je dobrou příležitostí, abychom vyjádřili poděkování a ocenění všem, kteří dělají něco pro druhé a šíří dobré jméno našeho města,“ uvedl primátor Jan Mareš. Zároveň v tento slavnostní večer byla znovupotvrzena smlouva o spolupráci s partnerským Annabergem-Buchholzem.
 
V samotném úvodu slavnostního večera za nastoupené čestné stráže předal primátor ocenění Za hrdinství in memoriam padlému vojáku Davidu Benešovi. Návrh vedení města byl podpořen žádostí zástupců Českého svazu bojovníků za svobodu Chomutov, Československé obce legionářské Jednoty Chomutov, Klubu vojenských veteránů a důchodců Chomutov a společnosti pro zachování vojenské historie PAMĚŤ. „David Beneš bojoval proti mezinárodnímu terorismu a bránil demokracii daleko od svého domova právě tam, kde problémy vznikají, než dojdou na naše území. Zaslouží si naši obrovskou úctu a za jeho hrdinství jako poděkování města Chomutova mu náleží skleněná plastika s vyobrazením vlčích máků, které jsou symbolem válečných veteránů,“ řekl primátor Mareš při předání plakety pozůstalé přítelkyni a bratrovi. 
 
Primátor dále předal ocenění jednotlivým členům organizací a spolků za udržování tradic a odkazu našich předků, za podporu kulturního, sportovního a sociálního života ve městě, za dobrovolnou práci s nastupující generací dětí a mládeže, ale také za vynikající výsledky, rozvoji kulturních a sportovních aktivit ve městě a za šíření dobrého jména města Chomutova v naší zemi i zahraničí. „Díky vaší práci a činnosti získává naše město nálepku místa, kde se stále něco děje, místa, odkud je spousta vynikajících sportovců, umělců, trenérů a nadšenců, kteří se velmi často prosazují na republikové i světové úrovni. Chci vám všem poděkovat za vaši práci, činnost především pro druhé, kterým přináší naplnění volnočasových aktivit a mnohým i života. Vážíme si všech, jež zpátky do Chomutova přiváží ocenění, uznání a medaile, ale i těch, kteří dělají něco jen pro radost svoji a svých svěřenců. Berte, prosím, dnešní ocenění jako poděkování za váš přínos a zároveň jako motivaci k další práci, řekl oceněným primátor.  
 
Společenského večera se účastnila delegace z partnerského Annabergu-Buchholze v čele s primátorkou Barbarou Klepsch. Spolupráce obou měst trvá již 15 let. „S našimi partnery ze druhé strany Krušných hor nás nepojí jen spolupráce na papíře, ale skutečné vzorové partnerství, společné projekty, historie, současnost i budoucnost a především vřelé přátelství. Přeji si, aby naše partnerství trvalo i v dalších letech a tak jako doposud se rozšiřovalo i na organizace města a samotné občany,“ sdělil před slavnostním podpisem nové partnerské smlouvy primátor.