Prověřovací cvičení: Záchrana člověka na skále

Dne 16. 8. 2012 v 11:00 hod proběhlo na pokyn ředitele Územního odboru Chomutov HZS ÚK prověřovací cvičení s námětem: zraněná osoba na skále v lokalitě "Sfingy" (skalní masiv pod obcí Měděnec). Prověřovacího cvičení se účastnily jednotky SDH Kovářská, HZS ÚK ze stanice Klášterec nad Ohří a stanice Chomutov - lezecká skupina. Jednotky SDH Kovářská a stanice Klášterec nad Ohří provedly průzkum, lokalizaci místa a stabilizaci (tepelnou a životní funkce) zraněného...

Dne 16. 8. 2012 v 11:00 hod proběhlo na pokyn ředitele Územního odboru Chomutov HZS ÚK prověřovací cvičení s námětem: zraněná osoba na skále v lokalitě "Sfingy" (skalní masiv pod obcí Měděnec).

Prověřovacího cvičení se účastnily jednotky SDH Kovářská, HZS ÚK ze stanice Klášterec nad Ohří a stanice Chomutov - lezecká skupina. 
 
Jednotky SDH Kovářská a stanice Klášterec nad Ohří provedly průzkum, lokalizaci místa a stabilizaci (tepelnou a životní funkce) zraněného. Lezecká skupina ze stanice Chomutov  provedla za pomoci lezeckých technik spuštění zraněného a transport do místa následného ošetření.