Silnice na Horu Svatého Šebestiána byla odpoledne otevřena

Policie ve čtvrtek ráno uzavřela pro nákladní auta sedmnáctikilometrový úsek mezi Chomutovem a Horou Svatého Šebestiána. Silnice tam překonává velké převýšení na hřeben Krušných hor. Podle silničářů způsoboval problémy silný vítr, kvůli kterému se dařilo udržet sjízdný pouze jeden pruh silnice. Brzy odpoledne policisté silnici zase otevřeli. Chomutovskému deníku to potvrdila policejní mluvčí Marie Pivková.

Silničáři silnici pro kamiony neotevřeli od rána. "Nejhorší je asi kilometrový úsek, kde je hodně silný vítr. Jezdíme po něm s pluhy sem a tam, ale pořád se to zafoukává a sjízdný je jen jeden pruh, po kterém se jezdí kyvadlově," řekla ČTK náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská. Kamiony proto zůstávaly z české strany odstavené v Chomutově.

Tři kilometry před Horou Svatého Šebestiána se navíc před 10:00 srazilo s kamionem osobní auto. Nákladní auta komplikpovaly dopravu i jinde na Chomutovsku. Na silnici číslo 568 u Kadaně převrácený kamion silnici na několik hodin zcela zablokoval. Problémy mohly být i v okolí Nové Vsi v Horách na Mostecku, kde se tvořily sněhové jazyky. V Řehlovicích na Ústecku ráno havarovalo na zledovatělé silnici auto do svodidel.

Středeční sněžení se podílelo na vyšším počtu nehod v Ústeckém kraji. Při 42 nehodách se lehce zranilo 12 lidí, žádné zranění nebylo vážné ani smrtelné. Celková škoda se vyšplhala na téměř pět milionů korun. "Nejčastější příčinou dopravních nehod byla nepřiměřená rychlost, a to ve 22 případech. V pěti případech byl příčinou nehod nesprávný způsob jízdy a ve třech případech nedání přednosti v jízdě. Nesprávné předjíždění bylo příčinou jedné nehody," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Jeden účastník dopravní nehody byl pod vlivem alkoholu.

www.chomutovsky.denik.cz