Silnice v kraji jsou holé, jen v Krušných horách se zbytky sněhu

Silnice v Ústeckém kraji byly dnes po ránu většinou holé a suché, pouze na komunikacích druhé a třetí třídy v Krušných horách mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Ke zvýšené opatrnosti nabádají silničáři také na vymrzlých silnicích Teplicka a Děčínska. Meteorologové upozorňují, že se ráno a večer může vyskytovat náledí. 

Na náledí po ránu doplatili řidiči dvou kamionů, které uvízly na silnicích 4. třídy na Litoměřicku. "Jeden z nich havaroval u Verneřic mezi obcemi Mukařov a Levín na neudržované komunikaci. Zůstal napříč přes silnici. Poslali jsme tam cestáře," informovala litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. Druhý nákladní vůz uvízl v obci Milešov, sjel na náledí do příkopu. "Nevíme, co kamiony na těchto silnicích dělaly, pravděpodobně si po komunikacích nižších tříd krátily cestu," dodala Kofrová. 

Dopravní nehodu, při které se dopoledne zranila řidička vozu Škoda Felicia i její spolujezdkyně, vyšetřují policisté na Chomutovsku. Na silnici číslo 225 poblíž obce Chbany u odbočky na Libědice sjela žena s autem do příkopu a narazila do stromu. Na místě zasahovaly dva vrtulníky záchranářů. Jeden odvezl 55letou ženu do nemocnice do Prahy, druhý 84letou ženu do ústecké nemocnice. ČTK to řekla chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková. "Nelze vyloučit, že silnice byla v době nehody namrzlá, přesnou příčinu nehody ale zatím neznáme," řekla. 
 
Teploty se v kraji kolem sedmé ráno pohybovaly v rozmezí osmi až dvou stupňů pod nulou, nejchladněji bylo ve Varnsdorfu na Děčínsku, naopak tepleji bylo v západní části kraje. V Žatci a Kadani meteorologové naměřili minus dva stupně. 
    
Dnes bude v severních Čechách skoro zataženo až oblačno, místy slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Na východě regionu může být ještě zpočátku polojasno. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi nulou a plus třemi stupni, na horách mezi pěti až dvěma stupni pod nulou. 
 
zdroj: ČTK