Soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel okresu Chomutov.

Ve čtvrtek 10. 5. se od 8:00 koná v Chomutově v areálu Integrované střední školy energetické a stavební v ulici Na Průhoně 4800 v Chomutově okresní soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. 

Soutěže se zůčastní tři družstva z požární stanice HZS Chomutov, jedno družstvo ze stanice HZS Klášterec nad Ohří, jedno družstvo podnikové  jednotky Doly Nástup Tušimice a po jednom družstvu dobrovolných jednotek z Rumburku, Postoloprt a Kovářské.

V soutěži se hodnotí bezpečné a efektivní vyproštění zraněných osob z havarovaného vozidla za použití požární techniky a věcných prostředků požární ochrany, nářadí používaného v jednotkách požární ochrany, za použití taktických a odborných postupů dle současného poznání a předpisů. Součástí vyproštění zraněných osob je také poskytnutí předlékařské pomoci odpovídající jejich zranění, transport zraněných osob na místo simulující vozidlo zdravotnické záchranné služby a jejich předání rozhodčímu určenému k hodnocení oblasti předlékařské pomoci.