Stanice pro handicapované živočichy v Chomutově přijala letos už 308 zvířat

K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý. „ Zvířata jsou po přijetí do stanice vyšetřena veterinární lékařkou, která zhodnotí jejich zdravotní stav. Ve 47 případech bylo přijaté zvíře ještě v tomto roce vypuštěno zpět do volné přírody.  Některá zvířata zůstávají v záchranné stanici, protože by ve volné přírodě díky hendikepu po zranění uhynula,“ upřesnil zoolog Jan Mengr.  

Nejčastější příčinou příjmu do záchranné stanice jsou u ptáků zlomeniny a zásah elektrickým proudem. U mláďat jde často o špatný úsudek zachránce, který se mylně domnívá, že je zvíře zraněné či mládě opuštěné. Podrobné informace je možné získat na webových  stránkách www.zvirevnouzi.cz.. Zájemci tam najdou přesné instrukce kdy a jak zvíře ve volné přírodě zachraňovat.  

„Nejbizarnější byl za poslední dobu příjem ptačího vajíčka. Nalezeno bylo na břehu řeky v Kadani a jak se později ukázalo, bylo neoplozené,“ uvedl Jan Mengr. 

http://zoopark.cz/