Právě se nacházíte:

Strašidelný zoopark

Blíží se konec října a s ním spojený strašidelný svátek Halloween, ke kterému se pravidelně připojuje i chomutovský zoopark. Letos je večerní Strašidelná zoo naplánovaná na sobotu 29. října.

Program je tradičně soustředěný do areálu dětské zoo, začíná v 16 hodin. Na místě budou k prodeji dýně různých velikosti, příchozí si je budou moci na místě vydlabat a vyřezat dle svých představ. Pomůcky na úpravy dýní, tedy nožíky, lžíce a další, by si ale návštěvníci měli přinést vlastní. „Nejhezčí dýně, stejně jako třeba nejlepší masku, pak samozřejmě odměníme v rámci jedné z našich soutěží,“ doplňuje k tomu ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Halloween je původně keltský svátek, během kterého se mají protnout světy živých a mrtvých. Ten druhý představují především děti v nejrůznějších strašidelných převlecích a kostýmech, které samozřejmě nebudou chybět ani v zooparku. O nejlepší masku se bude soutěžit také.

Tím ale výčet ze zhruba tříhodinového programu zdaleka nekončí. Připraveno je několik dalších soutěží, s vystoupením pro děti přijede divadlo MAZEC a v závěru večera se rodiny se světélkujícími lampiony vydají na kouzelný průvod kolem dětské zoo. „Úplnou tečku za Strašidelnou zoo pak udělá působivá ohnivá show, která halloweenskou atmosféru večera dokonale podtrhne,“ uzavírá pozvánku ředitelka.

https://zoopark.cz/