Taktické cvičení: Dopravní nehoda autobusu u obce Březno okres Chomutov.

Dnes 25. 4. 2012 ve 12:00 proběhlo na silnici 2. třídy č. 568 mezi obcemi Březno a Tušimice okres Chomutov taktické cvičení dopravní nehoda autobusu linkové přepravy a 2 osobních vozidel – dodávky a WW Golf. 

Vozidla byla obsazena 20 osobami a osobní auto zůstalo viset na svodidlech silnice. Hasiči a Zdravotnická záchranná služba postupně vyprostili a ošetřili všechny raněné z utobusu i z osobních aut za pomoci speciální hasičské a záchranářské techniky. Policie ČR řídila dopravu a vyšetřila příčinu dopravní nehody.  

Cílem cvičení bylo mimo jiné komplexně procvičit součinnost při nasazení základních složek IZS při zásahu u dopravní nehody s velkým počtem zraněných osob.
 
Cvičení se zúčastnily jednotky HZS stanice Chomutov, HZS stanice Klášterec nad Ohří, HZS stanice Žatec, SDH obce Kadaň, jednotka podniku Severočeské doly a.s. DNT, Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Zvláštní poděkování patří Dopravnímu podniku mesta Chomutov – Jirkov za zapůjčení autobusu a firmě Pavel Švamberg - Odtahová služba Klášterec nad Ohří.