Učitelé a žáci ZŠ v Klášterci uctili památku zavražděné dívky

Minutou ticha zahájili dnes vyučování učitelé a žáci v 1. ZŠ Krátká v Klášterci nad Ohří. Uctili tak památku zavražděné devítileté dívky. Její tělo bylo po mnohahodinovém pátrání nalezeno ve středu odpoledne asi kilometr od jejího bydliště.

Kriminalisté na případu intenzivně pracují. "Pokračují výslechy lidí z okolí oběti i dalších svědků z řad spolužáků a zaměstnanců školy," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Za podezřelého zatím policisté nikoho neoznačili.
 
Většina žáků a učitelů Eliščiny školy se před vyučováním zastavila u pietního místa, které před školou vzniklo ve středu večer, kdy se tam sešlo několik set lidí. Ráno tam lidé zapalovali nové svíčky, děti přinášely plyšové hračky. Na stožáru před školou visí černý prapor.
 
Menší děti přiváděli až ke škole rodiče. Shodovali se, že to dělají pokaždé, ale po tragédii jsou ještě obezřetnější. "Do autobusu bych své dítě teď rozhodně nepustila," řekla Jaroslava Tkáčová z nedalekého Hradiště. Podobně mluvili další rodiče. "Samotnou teď nepustím dceru ani ven za kamarádkami," uvedla Lucie Šivlová. "Mám čtyři dcery, do školy jsem je vodila všechny pořád, mám strach, aby je někdo někam nezavlekl," řekla Lucie Pavlíčková.
 
Školačka se ztratila v úterý odpoledne. Na Chomutovsku po ní pátrali policisté, strážníci, hasiči i dobrovolníci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí. Tělo našli policisté ve středu odpoledne při rozsáhlé pátrací akci v lese poblíž Ciboušova, asi jen kilometr od dívčina bydliště. Policie potvrdila, že zemřela násilnou smrtí. "Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva," řekla ve středu ČTK Bartošová.
 
zdroj: ČTK