Udělejte si do práce zdravou svačinu

Neexistuje téměř žádný jednodušší způsob, jak zachovat trvanlivost potravin než jejich vysušením. Od nepaměti známý postup pomáhá potravinám vydržet bez chladu a nám nosit zdravé a kompaktní svačiny do práce.

Pokud ale máte ovoce raději čerstvé, udělejte si třeba smoothie.

Sušení výrazně snižuje obsah vlhkosti v potravinách, díky čemuž vydrží déle a stále s plnou chutí.

Proces dehydratace sníží vlhkost vybraných potravin na 5 až 20 %. V tomto rozmezí nepřežijí bakterie, které jídlo kazí. Odstraněním vlhkosti tak bez pochyb zároveň prodlužujete jejich životnost. Technik, jak usušit potraviny je mnoho, třeba i obyčejné sušení na slunci. Moderní doba však volá po moderním řešení, a tak existují speciální sušičky.

Pomocí sušičky potravin si můžete snadno připravit pochutiny, jako je sušené hovězí, křížaly, domácí bramborové chipsy, nebo bylinky, jako jsou rozmarýn nebo tymián, které mají o světelné roky více chuti než ty, co koupíte v pytlíku. Je to také vynikající nástroj pro kulinářské experimentování. Ani sušenky a RAW tyčinky s touto sušičkou nebudou nemožné!

Sušička ovoce Sencor SFD 6600BK je vybavena ventilátory s horizontálním prouděním vzduchu a jinými stěžejními prvky, díky nim rychle a efektivně vysuší jakékoliv potraviny. To znamená, že se prakticky nekazí a výsledek je chutný. Ukazatel teploty s nastavovacím kolečkem pomáhá urychlit nebo zpomalit dobu sušení v závislosti na tom, co právě zpracováváte. Na celkem 12-ti „patrech“ plastových mřížek vyskládáte po houbaření klidně plný koš, oproti kovovým protějškům se nemusíte bát, že se vám například sušené maso přichytí. Sušička potravin SFD 6600BK má 5 přednastavených programů. Ty automaticky nastaví teplotu i čas pro sušení jablek, masa, těstovin, hub a bylin. LED diody a časovač přehledně informují o stavu procesu.

Sušička ovoce Sencor SFD 6600BK, doporučená cena 3 699 Kč.

Čerstvý a plný chuti

Zachování chuti při zpracování jakékoliv potraviny je alfou i omegou každého kulinářského počinu. Jedním z inovativních přístupů, jak zachovat co nejvíce chuti je potravinu zpracovávat ve vakuu. Pro maso je tu metoda sous-vide, ovoce se zeleninou pak vakuové mixéry. Pokud máte zavařovaček se sušeným ovocem plnou spižírnu a nevíte co s nadměrnou úrodou jablek ze zahrady, udělejte si čerstvý most.

Automatický mixér Sencor SBU 7676GD s vakuovou nádobou uchová při zpracování ovoce a zeleniny maximální výživové hodnoty a čerstvou chuť a zabraňuje vzniku mikroorganismů a toxinů. Multicyklónové mixování s 8 nerezovými noži promění i ořechy a semínka na kapku tekuté energie. Nabízí se aktuálně ve 3 barvách.

Automatický vakuový mixér Sencor SBU 7676GD, doporučená cena 2 999 Kč.