V Chomutově má ČSSD, PRO Chomutov i ANO stejný počet mandátů

Komunální volby v Chomutově vyhrálo sdružení PRO Chomutov, těsně druhá je ČSSD, třetí místo obsadilo ANO 2011, v zastupitelstvu končí ODS. Tři první strany budou mít po osmi mandátech v pětatřicetičlenném zastupitelstvu. Vyplývá to z portálu www.volby.cz Českého statistického úřadu. 

Komunistická strana obhájila šest mandátů, ze sdružení Nový Sever bude v zastupitelstvu pět členů. Občanští demokraté, kteří vládli doposud v koalici s ČSSD a měli šest mandátů, získali 4,36 procenta hlasů. 
    
Dosavadní sociálnědemokratický primátor Jan Mareš ČTK řekl, že povolební vyjednávání nastane v nejbližších dnech. "Poblahopřeji všem, kteří se do zastupitelstva dostali, ale musíme ještě počkat, jak dopadnou trestní oznámení, která mohou vše zpozdit," uvedl. Do voleb podle něj promluvila zejména situace na celorepublikové politické scéně. 
    
V Chomutově se na policii obrátila iniciativa Nechceme žít v Palermu a hnutí PRO Chomutov. Podle iniciativy se kupčení odehrávalo na sídlišti Písečná. Podle aktivistů tam lidé, kterých dorazily desítky, dostávali nejdříve občerstvení, pak už vyplněný hlasovací lístek a nakonec je místní ochranka odvážela auty. Cena za hlas prý byla 200 či 400 korun, ale vyplněný lístek nikdo z aktivistů neviděl. 
    
Za patovou situaci označil volební výsledek lídr hnutí PRO Chomutov Daniel Černý. "Jsem rád, že neuspěli ti, kteří používají mafiánské praktiky, ale na konečný výsledek si vzhledem k policejnímu šetření musíme počkat," řekl ČTK. "Musíme počkat, zda se volby v některých okrscích nebudou opakovat," dodal. Za smutnou označil volební účast, která v Chomutově byla 27,54 procenta.
 
zdroj: ČTK