V noci hořelo na náměstí v Kadani

Dnes časně ráno vyjely tři hasičské jednotky k požáru na Mírovém náměstí v Kadani, kde vzplál přístavek na sochy v umělecké Galerii Kisza. Plameny přeskočily také na sousední dům.

„Hořel dřevěný přístavek domu, jeho střecha se propadla a oheň zasáhl i fasádu a lepenku vedlejšího domu,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan s tím, že zraněn nikdo nebyl.

Hasiči vyjeli k požáru v půl čtvrté, do půl hodiny ho měli pod kontrolou a zlikvidovaný byl před pátou hodinou ranní.

Podle velitele kadaňských dobrovolných hasičů Martina Apolena se podařilo požár zachytit včas, takže nedošlo k závažnějším škodám. „V přístřešku, který panu Kiszovi sloužil jako posezení a sklad soch, naštěstí neshořely dokončené sochy, ale dřevo pro ně. Prohořelo také okno do ateliéru, dál se ale plameny nerozšířily,“ popsal. Také škody na vedlejším domě nejsou extrémně velké. „Uškvařil se kus lepenky na střeše,“ dodal velitel hasičů.

K tomu, že byl požár včas podchycený, pomohl sousedův pes. „Rozštěkal se a probudil majitelku, která se šla podívat, co mu vadí. Když vyhlédla na dvorek, viděla, že hoří a okamžitě volala na číslo 150, což je lepší a rychlejší, než když lidé volají 112,“ uvedl Apolen.

Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.