V zooparku čekají děti jarní prázdniny plné aktivit

Krmení domácích zvířat, pečení chleba, spřádání lnu... Nejen tyto činnosti již na začátku února čekají malé účastníky našeho tábora.

Jako každý rok, tak i na letošní jarní prázdniny jsme připravili pro děti ve věku od 6 do 15 let oblíbený příměstský tábor. Kluci i holky se kromě programu v samotné zoo mohou těšit na zajímavé aktivity ve skanzenu Stará Ves. „Chceme děti seznámit s tradičními řemesly a přiblížit jim způsob života našich prababiček a pradědečků,“ komentuje náplň tábora ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Děti se v rámci dvou nových výukových programů seznámí s děním na poli od jara do zimy, vyzkouší si mletí obilí i zadělávání kvásku. Odměnou jim bude vlastnoručně upečený chléb. „Podobně jako v pohádce o krtečkovi a kalhotkách se také seznámíme s pěstováním a zpracováním lnu. Děti si budou moct zkusit i tkaní na tkalcovském stavu,“ dodává Pavlína Ungrová z Ekocentra.

O zvířátka děti nepřijdou. Kromě pozorování zvířat v expozicích zooparku je čeká seznámení i s těmi, která se vyskytují ve volné přírodě. Táborníci se dozví více o tom, co dělají v zimě ptáci, jak je správně přikrmovat a jak je pozorovat, aby nebyli rušeni. Těšit se mohou také na poníky, kozy, ovce a podělit je připravenými dobrotami.

Jarní prázdniny letos na Chomutovsku připadly na začátek února, a tak je třeba si s přihlašováním pospíšit. 

https://zoopark.cz/

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com