Z Chomutova zmizely čtyři tuny odpadu

Výsledek celorepublikové úklidové akce pro Chomutov je známý. V rámci akce Ukliďme Česko nasbírali Chomutované čtyři tuny odpadu.

Ve spolupráci s technickými službami vytvořili tři oficiální trasy. „První dvě trasy vedly po okolí Zooparku a třetí potom v okolí Městského parku. V těchto místech jsme nasbírali 1250 kilogramů odpadků,“ vypočítává primátor Chomutova Marek Hrabáč.

Uklízelo se i jinde a nejen pod záštitou města. V Bezručově údolí úřadovali s odpadem skauti a díky nim zmizelo z trávníků a lesů skoro jeden a půl tuny odpadu. V okolí Otvického rybníku se pustili do úklidu i vězni ze Všehrd, kteří nasbírali 150 kilogramů odpadků. O dvě stě kilo více se nasbíralo i v ulici Beethovenova směrem k psímu útulku.

Podle odhadů se v sobotu 6. dubna akce zúčastnilo asi dvě stě občanů města. Akci považuje město za úspěšnou a plánuje v ní pokračovat. „Na příští ročník připravuje město nové trasy a několik doprovodných aktivit, které by měly akci mezi občany ještě více zpopularizovat,“ říká mluvčí města Denisa Špeilová.