Zloději ukradli kus plotu chomutovské zoo a čtyři srnky utekly

Zloději ukradli jeden díl z oplocení chomutovského zooparkou. Dírou v plotě pak utekly čtyři srnky, které zoo chová v evropském safari. Ošetřovatelé zjistili, že v oboře srnky chybí, a plot hned nechali opravit, aby nepřišli i o další zvířata. ČTK o tom informovala Martina Andělová z Podkrušnohorského zooparku Chomutov.

Zloději si v jedné z prvních letošních nocí vyhlédli plot v odlehlé části expozice Eurosafari. "Není pochyb o tom, že na vyjmutí plotového dílu a jeho následné odvezení, muselo být vynaloženo ze strany zlodějů značné úsilí," konstatovala Andělová. Zoopark tak podle ní přišel o dvě dospělé srny, jedno mládě a jednoho srnce. Krádež plotu řeší policie.

Podkrušnohorský zoopark je rozlohou největší zoologickou zahradou v Česku. Zaměřuje se především na zvířata z Evropy a Asie, částečně také ze severní Ameriky. Ve velkém výběru expozice Eurosafari mohou návštěvníci zvířata pozorovat v jejich přirozeném prostředí, expozicí projíždí terénní vláček. Zoopark tam chová kromě vysoké také například zubry, pratury nebo koně Převalského.

zdroj: ČTK