Zoo Děčín a Ústí n. L. i zoopark Chomutov oživí strašidla a masky

Zoologické zahrady v Děčíně a Ústí nad Labem i Zoopark Chomutov se v sobotu 1. listopadu zapojí do oblíbené a už tradiční akce českých zoo na strašidelné téma. Zahrady se promění v rejdiště halloweenských masek, chybět nebudou ani vydlabané dýně a lampionový průvod. ČTK o to informovaly zástupkyně zoo. 

"Odstartujeme v 15:00 dlabáním dýní v amfiteátru zoo. Kdo bude šikovný, může svůj výtvor přihlásit do soutěže o nejhezčí halloweenské dýňové strašidýlko, které vybere porota," uvedla mluvčí děčínské zoo Alena Houšková. Bude otevřena strašidelná stezka, na které se děti setkají například s bludičkami, bílou paní, šíleným vědcem, kostlivci, upíry, bláznivým řezníkem nebo klekánicí a polednicí. "Kdo splní všechny jejich prapodivné úkoly, ten se může v cíli těšit na odměnu," dodala Houšková. 
    
V 18:00 vyrazí nasvíceným areálem děčínské zoo lampionový průvod. Lampiony si lidé budou moci zakoupit na místě, ale v případě dýní doporučuje vedení zoo, aby si každý přinesl vlastní, protože jejich zásoba bude omezená. Děčínská zoo patří mezi průkopníky strašidelných slavností v českých zahradách. 
    
Také chomutovský zoopark je tradičním dějištěm podzimních setkání halloweenských masek mezi zvířaty. "Letos to bude již čtvrtý ročník. Začínali jsme v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad, která před lety s nápadem přišla," uvedla mluvčí zooparku Martina Pelcová. 
    
V Chomutově začne program pro děti i dospělé v 16:00. "Děti vydlabou dýně, které během lampionového průvodu rozmístí po areálu. Návštěvníci potom sami vyberou nejhezčí výtvor," řekla Pelcová. Součástí programu bude i soutěž o nejhezčí halloweenskou masku, kterou určí zástupci zooparku. "Lampiony a dýně budou k dostání na místě, ale potřeby na vydlabání a kostýmy si zájemci musí přinést vlastní," uvedla Pelcová. Akce, kterou zakončí ohňová show, se podle ní těší každoročně velkému zájmu návštěvníků. 
    
V Ústí nad Labem začne program v 15:00 vyřezáváním dýní a dalšími akcemi pro děti. V 17:00 odstartuje lampionový průvod a podvečer završí cvičení lachtana Moritze. 
 
zdroj: ČTK