Zoo v Chomutově získala dva nové losy, v březnu se dva otrávili

Zoo v Chomutově získala dvě losí samice, v úterý je přivezli z Belgie. Ještě letos k nim přibude mladý samec losa evropského z pražské zoologické zahrady. ČTK o tom informovala mluvčí Podkrušnohorského zooparku v Chomutově Martina Pelcová. V březnu v tamní expozici uhynul samec a březí samice, nejspíš je někdo otrávil.

"Losí dvojčata, narozená v roce 2012 v belgické zoologické zahradě Planckendael, jsou prozatím umístěna ve vnitřní ubikaci. Po krátké aklimatizaci budou vypuštěna do venkovní expozice," uvedla mluvčí zoologické zahrady. K samicím se ještě letos přestěhuje z Prahy samec. 

Chovný pár losů evropských uhynul na začátku letošního března. "Předběžné výsledky pitvy ukazují na otravu. Úhyn perspektivního chovného páru je o to smutnější, že losice byla březí. Porod očekávali chovatelé počátkem května," informovala tehdy mluvčí zooparku. Čtyřletá samice Sep pocházela z nizozemské zoo Dierenrijk a sedmiletý samec Atila ze zoo v Innsbrucku. Samici získal Podkrušnohorský zoopark v roce 2010, samce v roce 2006. 
 
zdroj: ČTK