Kamencové jezero

V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z Chomutova, celé České republiky a pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je jediné na světě.Jezero vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.

Lidskému zdraví je tato voda velmi prospěšná. Naleznete zde vše, co pro příjemné prožití prázdninových dnů potřebujete. Travnaté i písčité pláže upravená mola vám nabídnou příjemné pohodlí při slunění i koupání.

Nabízíme zde možnost ubytování v 4lůžkových chatkách se sociálním zařízením, 4lůžkových chatkách bez sociálního zařízení a ve 2lůžkových bez sociálního zařízení. Nadále zde máme místa pro stanování a obytné přívěsy, dále turistickou ubytovnu, hotel U Jezera a hotel Golf Club. V recepci Autokempu Kamencového jezera je možnost zakoupení turistických známek, sběratelských pohledů a chomutovských turistických průvodců. Stravování je možno v Golf Club Restaurantu nebo v areálu Kamencového jezera. V Golf clubu se nachází 1 vnitřní restaurace, 1 venkovní zahrádka s obsluhou a 1 venkovní pizzerie „The 19th Hole“. Na Kamencovém jezeře naleznete plno rychlého občerstvení a restauraci „Skleník“.

Na Kamencovém jezeře naleznete nový vodní svět, stolní tenis, tenisové, volejbalové, nohejbalové hřiště, plážový volejbal půjčovnu loděk a šlapadel, steetboard a umělou ledovou plochu. Přímo v areálu Golf club se nachází minigolf, šipky, fotbálek, 2 golfové trenažery, 2 kuželkářské dráhy a dětské automaty. Nalézá se zde i oddělená nudistická pláž a v blízkosti také chomutovský podkrušnohorský lesopark a letní kino.

Dále nabízíme vodní lyžování, místní okruh měří 780 m a je nejdelší v České republice. Areál se nachází cca 15 min od centra Chomutova. Autobusová linka č.3. a vlaková zastávka „Chomutov-město“.

http://www.kamencovejezero.cz/