Naši hasiči na Hasičských hrách skončili pátí

Letošní hasičská olympiáda ve francouzském Mulhousu ukázala, jak důležité je při sportu štěstí. A to právě tentokrát české reprezentaci, která patří mezi světové špičky v požárním sportu, chybělo.

Přestože první den začal velmi slibně. Jakub Paulíček se protlačil do finále stovky a v konkurenci dvou Bělorusů a jednoho Ruského závodníka vytěžil stříbrnou medaili. Základní závod vyhrál Jakub Pěkný. 15,37 stačilo, ovšem v semifinále červený praporek na rozdělovači utnul oslavy postupu. V celkovém součtu naši zvítězili před dvěma družstvy Ruska.

V dalších disciplínách se nám již tolik nedařilo. V požárním útoku jsme skončili celkově sedmí a výstup do 4. podlaží cvičné věže přinesl čtvrté místo. Mezi jednotlivci ještě zazářil Jakub Pěkný, který vybojoval druhé místo ve dvojboji.

Tyto výsledky však stačily až na páté místo.

Daleko lépe si vedli dobrovolní hasiči. Zlatou medaili si vybojovali: ženy Písková Lhota, muži A Frýdek a Vlčnov M1. Stříbro si odvezli: ženy Velké Meziříčí, muži B Vlčnov M3, muži A Michálkovice, Písková Lhota a Zibohlavy. Bronzové medaile mají: ženy Vlčnov, muži B HZS Královehradeckého kraje, muži B SDH Skalice, Muži A Vlčnov M2 a Muži A Chlumec nad Cidlinou.